Závady Peugeot 206

Peugeot 206 je populární malý vůz, který se na evropských trzích prodává od roku 1998. Je nástupcem modelu 205 a jeho prodej a výroba se nezastavila ani s příchodem modelu Peugeot 207. Oba modely se pak prodávaly současně, ten starší z označením 206+. K dispozici je nejenom klasický třídvéřový a pětidvéřový hatchback, ale i malý kombík s označením 206 SW. Zákazníky nejvíce zaujal svým designem. Postupem času se dočkal mnoha vylepšení, která vedla i ke zvýšení spolehlivosti a komfortu. Pokud tedy hledáte pro sebe ojetinu, vyhněte se prvním ročníkům. To ale platí u většiny ostatních osobních vozů, mouchy je potřeba vychytat.

Peugeot 206 je k dispozici s velice širokou paletou benzinových i naftových motorů. Pokud hledáte úsporný a spolehlivý motor, lze rozhodně doporučit malý diesel 1.4 HDi. Naopak motor 2.0 HDi doporučit nelze vůbec, protože není tolik spolehlivý jako ten menší a navíc značně přetěžuje přední nápravu, čímž vznikají vůle, které je potřeba řešit poměrně nákladnou opravou (nákladnou vzhledem k ceně ojetého vozu).

Závady Peugeot 206

Mínusy a časté poruchy:

  • malý prostor na zadních sedadlech, v porovnání s konkurencí
  • absence posilovače řízení v levnějších modelech z počátku výroby
  • nepřesné řazení

Plusy:

  • velice dobrá antikorozní ochrana oproti podobným vozům stejných ročníků
  • opravdu komfortní odpružení ve své třídě
  • skvělý a velmi úsporný motor 1,4 HDi
  • dobré ceny a výběr ojetých vozů
  • dostatek náhradních dílů na vrakovištích a z druhovýroby

Peugeot 206 je dodnes pohledným vozem, ale v době kdy přišel na trh byl opravdovou peckou. Pro mnohé dámy to byl ideální vůz, který se navíc hodně líbil. Následně uvedený malý kombík byl zase trefou do černého, protože v segmentu malých kombíků neměl zpočátku moc velkou konkurenci.

Na některých trzích se prodával také v užitkové verzi. Je třídvéřová a má neprůhledná zadní okna. U nás se s ní moc nesetkáte ale jezdí tu také.
Peugeot 206 groß

Příslušenství Peugeot 206