Závady Peugeot Expert

Závady Peugeot Expert

Peugeot Expert je menší dodávka, která se na evropských trzích objevila v roce 1995. V modelové řadě známé automobilky se lvíčkem ve znaku leží mezi modely Partner a Boxer. Vyrábí se společně se svými sourozenci, kterými jsou Citroen Jumpy a také Fiat Scudo. Druhá generace potom přišla na trh v roce 2007, třetí 2016.

Závady Peugeot Expert 1. generace

První generace Peugeotu Expert se vyráběla v letech 1995 – 2007. Výraznější modernizace, nebo chcete – li faceliftu se vůz dočkal v roce 2004. K dispozici je ve verzích pro přepravu nákladu, ale i ve verzích osobních. V první generaci je patrné, že se jedná hlavně o užitkový vůz a i v osobních verzích je komfort pro cestující nevalný.

Mínusy a časté závady

Plusy

Peugeot Expert white front

Závady Peugeot Expert 2. generace

Druhá generace Peugeotu Expert se vyráběla v letech 2007 – 2016. Kromě nákladních verzí je nabízen čistě jako osobní vůz s označením Tepee. Ten je velmi zajímavou alternativou směrem k rodinným MPV. Je totiž prostornější a jako ojetina i cenově výhodnější. Interiér je oproti první generaci o hodně útulnější.

Mínusy a časté závady

  • stejně jako u ostatních generacích nevalná sedadla

Plusy

  • větší komfort pro posádku než u předchozí verze
  • velký výběr mnoha typů

Peugeot Expert (II) – Frontansicht, 22. Mai 2011, Ratingen

Závady Peugeot Expert 3. generace

Třetí generace Peugeotu Expert se vyrábí od roku 2016. V této generaci už nevzniká příbuzný model Fiatu, ale pouze sourozenci Citroen Jumpy a Toyota ProAce. V osobní verzi s označením Tepee je opravdu komfortní a díky obrovskému prostoru je vážnou konkurencí pro velká rodinná MPV.

Mínusy a časté závady

  • vůz je na trhu krátce, aby se objevily vážnější závady
  • na delší cesty ne příliš pohodlná sedadla

Plusy

  • velký výběr nejrůznějších verzí
  • vynikající výhled z kabiny na všechny strany
  • mnoho odkládacích prostor

2018 Peugeot Expert Pro+ Standard Blu 2.0 Front

Příslušenství Peugeot Expert